Fotograf

Mateusz Słodkowski


“Fotografując staraj się pokazać to,
czego bez ciebie nikt by nie zobaczył”
Henri Cartier Bresson

Kochani! Fotografia ślubna zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Możliwość towarzyszenia Wam w najważniejszym dniu życia daje mi wiele emocji i satysfakcji. Staram się przekazywać to co widzę w najpiękniejszy i wymowny sposób!

Często podczas ceremonii wzruszam się z innymi, nie ukrywam tego. Po prostu kocham swoją pracę i jestem wrażliwy na emocje. Dzięki temu widzę więcej, mam okazję złapać najważniejsze momenty pełne uczuć i pasji!

Na co dzień dużo się uśmiecham, staram się zarażać ludzi pozytywnym podejściem do życia. Oczywiście zdarzają się chwile, które są trudne. Ja jednak nigdy się nie poddaję i walczę do końca!

W fotografii kocham ponadczasowość. Dzięki temu co zatrzymujemy w kadrze możemy wrócić w myślach do chwil, które już dawno minęły. Każdy z nas scenę na zdjęciu może interpretować zupełnie inaczej, zwrócić uwagę na zupełnie inne detale. Możliwość retrospekcji i aktywowanie naszych wspomnień to najpiękniejsza rzecz na świecie!

Jako fotograf pracuję również przy zleceniach komercyjnych, zupełnie nie związanych ze ślubami. Fotografuję sport, eventy firmowe, koncerty, wnętrza, portrety.

Na co dzień jestem związany z redakcją portalu Trojmiasto.pl.

Współpracuję także z agencjami prasowymi:
– Agence France Presse – fotografując wizyty polityków Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego
– Sopa Images – fotografując istotne wydarzenia na skalę europejską i światową
– Agencja Fotograficzna Fotonews

Publikowałem swoje zdjęcia na łamach takich wydawnictw jak The New York Times, Newsweek, The New Yorker, Bild, The Guardian, L’equipe, Forbes, BBC, Fakt, Wprost, Przegląd Sportowy i wielu innych tytułach.